foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Just For Fun Motorsport

Pedal to the rust

2009 KARTINGIN Cup-PISTEET    (Luokka Formula 250)
1 Frisk Kai 500-K CRG
2 Parikka Marko LprUA CRG
3 Tomppo Tero KotkaFK Swiss
4 Laine Marko MäntsMK MS
5 Mattila Jere HoMoKe CRG
6 Minkkinen Lari J.Äijät Parolin
7 Grönlund Vesa LahdFK CRG
8 Tolonen Veijo KainMK CRG
9 Tonteri Pekka EspooUA CRG
2008 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
1 Turo Salmi LahdenFK CRG/Honda
2 Kai Frisk 500-k CRG/Honda
3 Marko Parikka LprUA CRG/Honda
4 Tero Tomppo KotkaFK SwissH/Honda
5 Lari Minkkinen J.Äijät Parolin/Honda
6 Matti Isakov RiiUA CRG/TM
7 Mikko Kilpiäinen HyUA G.P.Racing/Suzuki
8 Pekka Tonteri EspooUA CRG/Honda
9 Veijo Tolonen KaMK CRG/Honda
10 Ari Eichhorn RiiUA Birel/Honda
11 Vesa Grönlund LahdenFK CRG/Honda
12 Jari Junnila EUA CRG/Honda
13 Pekka Hassinen TampFK G.P.Racing/Honda
14 Paula Salonen RiiUA CRG/Honda
2007 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
1 Turo Salmi LahtiFK CRG/Honda
2 Kai Frisk 500-K Gillard/Honda
3 Pekka Tonteri EspooUA CRG/Honda
4 Vesa Lehtinen AL-AKU CRG/TM
5 Marko Parikka LprUA CRG/Honda
6 Lari Minkkinen J.Äijät Haase/Honda
7 Tero Tomppo KotkaFK SwissH/Honda
8 Mikko Kilpiäinen HyUA G.P.Rac/Suzuki
9 Vesa Grönlund LahdFK CRG/Honda
10 Pasi Niemelä RoRa Birel/Honda
11 Pasi Kosonen ? ?
12 Jari Junnila EurUA CRG/Honda
13 Risto Yli-Malmi LahtiFK Birel/Honda
14 Paula Salonen ? ?
15 Ari Eichhorn RiiUA CRG/Honda
16 Petri Harakka HyUA CRG/Kawasaki
2006 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
1 Toni Joronen VihUA GP-Racing/Honda
2 Kai Frisk 500-k Gillard/Honda
3 Turo Salmi LahdenFK CRG/Honda
4 Vesa Lehtinen AL-AKU CRG/TM
5 Juha Laukkanen RiiUA Birel/Honda
6 Tero Tomppo KotkaFK Swiss H/Honda
7 Lari Minkkinen J.Äijät Haase/Honda
8 Pekka Tonteri EspUA CRG/Honda
9 Marko Laine MäntsMK Birel/Honda
10 Mikko Kilpiäinen HyUA GP-Racing/Suzuki
11 Marko Parikka LprUA Gold/Honda
12 Pekka Hassinen TamFK CRG/TM
13 Petri Harakka RiiUA CRG/Kawasaki
14 Juha Knuutila LMM CRG/TM
15 Jari Junnila EurUA CRG/Honda
18 Jouko Helminen KeimFK CRG/Honda
16 Vesa Piiroinen YlöFK Sodikart/Honda
17 Sami Nevansuu SuSeKa Maranello/Honda
19 Pasi Lehtonen HyUA CRG/Honda
19 Risto Yli-Malmi LahdenFK Birel/Honda
21 Teemu Arminen RiiUA CRG/Honda
22 Vesa Grönlund LahdenFK
2005 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
1 Tomi Talja Lahti FK CRG/TM
2 Juha Laukkanen RiiUA Birel/Honda
3 Kai Frisk 500-k CRG/Honda
4 Turo Salmi Lahti FK CRG/Honda
5 Tero Tomppo Kotka FK Swiss H/Honda
6 Vesa Lehtinen AL-AKU CRG/TM
7 Marko Laine MäntsMK Birel/Honda
8 Mikko Kilpiäinen HyUA GP Rac/Suzuki
9 Kari Grönroos Keim FK GP Rac/Suzuki
10 Jouko Helminen Keim FK CRG/Honda
11 Pekka Tonteri EspUA CRG/Honda
12 Lari Minkkinen J.Äijät Haase/Honda
13 Vesa Piiroinen Ylö FK CRG/TM
14 Toni Joronen VihUA GP Rac/Honda
15 Juha Hanhinen Keim FK CRG/TM
16 Petri Harakka HyUA CRG/Kawasaki
17 Jari Junnila EurUA CRG/Suzuki
18 Teemu Arninen RiiUA CRG/Honda
2004 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
1 Juha Laukkanen RiiUA Birel/Honda
2 Tero Tomppo KotkaFK CRG/Honda
3 Pasi Kosonen K-alanFK CRG/Honda
4 Vesa Lehtinen AL-AKU CRG/TM
5 Vesa-Pekka Luhtala SuSeKa Maranello/Honda
6 Tomi Talja LahdFK CRG/TM
7 Jani Fokin HFKK GPRacing/Honda
8 Kai Frisk 500-k CRG/Honda
9 Lari Minkkinen J.Äijät Haase/Honda
10 Kari Grönroos KeimFK GPRacing/Suzuki
11 Marko Laine MäntsMK Birel/Honda
12 Turo Salmi LahdFK CRG/Honda
13 Pekka Tonteri EspUA CRG/Honda
14 Jouko Helminen KeimFK CRG/Honda
15 Mikko Kilpiäinen HyUA GPRacing/Suzuki
16 Jan Kuovi LahdFK Tonykart/Honda
17 Juha Sohlberg VUA Birel/Suzuki
18 Risto Yli-Malmi LahdFK Birel/Honda
2003 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
  Ohjaaja Seura Runko/Moottori
1 Kai Frisk 500-k CRG/Honda
2 Tero Tomppo KotkaFK CRG/Honda
3 Tomi Talja LahdenFK CRG/TM
4 Juha Laukkanen RiiUA Birel/Honda
5 Marko Töyrylä MhMK Birel/Honda
6 Pasi Niemelä RoRa Birel/Honda
7 Pasi Kosonen TamUA CRG/Honda
8 Vesa Lehtinen AL-AKU CRG/TM
9 Marko Laine MäntsMK Birel/Honda
10 Mikko Kilpiäinen HyUA GP-Racing/Suzuki
11 Vesa-Pekka Luhtala SuseKa Birel/Honda
12 Kalle Ahonen TamFKK CRG/Honda
13 Aulis Lehtinen HyUA Energy/KTM
14 Kari Grönroos KeimFK CRG/Suzuki
15 Pasi Nylund HFKK GP-Racing/Suzuki
16 Petri Jalonen HFKK GP-Racing/Honda
17 Jari Inola LMM CRG/Honda
18 Kim Hoffren HFKK GP-Racing/Honda
Pekka Tonteri EspUA CRG/Honda
20 Ossi Kumpula AL-Härmä SwissH/Honda
21 Harri Pinola OuMK CRG/TM
22 Jouko Helminen KeimFK CRG/Honda
23 Mika Manninen AAU CRG/Honda
24 Lari Minkkinen J.Äijät CRG/Honda
25 Juha Sohlberg VUA Birel/Suzuki
Risto Yli-Malmi LahdenFK Birel/Honda
2002 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
1 Kalle Ahonen TamFK CRG/Honda
2 Pasi Kosonen TamUA CRG/Honda
3 Marko Kilpiä LprUA Tonykart/Honda
4 Kai Frisk 500-k CRG/Honda
5 Juha Laukkanen RiiUA Birel/Honda
6 Aulis Lehtinen HyUA PCR/Yamaha
7 Marko Töyrylä MäntsMK Birel/Honda
8 Ari Leinonen HFKK GP-Rac/Honda
9 Mikko Kilpiäinen HyUA GP-Rac/Suzuki
10 Tomi Talja LahFK CRG/TM
11 Juha Pajula LMM CRG/Honda
12 Tero Tomppo KotkaFK CRG/Honda
13 Miika Martikainen KeimFK CRG/Honda
14 Pasi Nylund HFKK GP-Rac/Suzuki
15 Marko Laine MäntsMK Birel/Honda
16 Antti Rokka HyUA CRG/Kawasaki
17 Antti Koivisto HmlUA CRG/Honda
18 Vesa Lehtinen AL-AKU CRG/TM
19 Kari Grönroos KeimFK CRG/Suzuki
20 Jarno Luiro JärvisUA CRG/Honda
21 Pasi Niemelä RoRa Birel/Honda
22 Jari Inola LMM CRG/Honda
23 Petri Jalonen HFKK GP-Rac/Kawasaki
24 Harri Pinola OuMK CRG/TM
25 Jani Leander HmlUA Sonic/TM
26 Turo Pusa HyrUA GP-Rac/Suzuki
27 Mika Manninen HmlUA CRG/Honda
2001 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
 1  Kalle Ahonen  Tam FK CRG/Honda
 2  Marko Kilpiä  LprUA Tonykart/Honda
 3  Aulis Lehtinen  HyUA Birel/Honda
 4  Pasi Niemelä  RoRA Birel/Honda
 5  V-P Seppälä  MäntsMK TonykartHonda
 6  Marko Töyrylä  VAU CRG/Honda
 7  Vesa Lehtinen  AL-AKU Jkl CRG/TM
 8  Antti Koivisto  HämUA CRG/Honda
 9  Tommi Perkiömäki  RaaUA CRG/Honda
 10  Pasi Kosonen  Tam UA CRG/Honda
2000 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
 1  Pasi Niemelä  RoRA Birel/Honda
 2  V-P Seppälä  Mänts MK Tonykart/Honda
 3  Kalle Ahonen  Tam FK CRG/Honda
 4  Marko Timonen  Lpr UA CRG/TM
 5  Marko Kilpiä  Lpr UA Tonykart/Honda
 6  Aulis Lehtinen  HyUA CRG/Honda
 7  Lasse Viitanen  RiiUA Tonykart/Honda
 8  Jarkko Harilo  HyUA CRG/Honda
 9  Kai Frisk  500-k Birel/Honda
 10  Antti Koivisto  HämUA CRG/Honda
1989 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
 1  Timo Aaltonen  RiiUA All Kart/Suzuki
 2  Hannu Toronen  Kotkan UA Kali/Honda
 3  Juha Fred  Ylöj FK Kali/Honda
 4  Aimo Yli-Mäyry  Lahden UA Dino/Cagiva
 5  Christian Aspenström  MHF Kali/Suzuki
 6  Juha Hyvärinen  Kotkan FK Kali/Honda
 7  Matti Kallio  Tikkurilan FK Swiss H/KTM
 8  Ari Haarakangas  HUA All Kart/Suzuki
 9  Jussi Rantala  Riiihimäen UA RS Mevi/Honda
 10  Kari Härkönen  Tikkurilan FK ZIP/KTM
1988 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
 1  Juha Fred  Ylöj FK Kali/KTM
 2  Christian Aspenström  MHF Kali/Suzuki
 3  Ari Haarakangas  HUA All Kart/Suzuki
 4  Matti Kallio  Tikkurilan FK Kali/KTM
 5  Markku Markkanen  HFKK Kali/Suzuki
 6  Aimo Ylimäyry  Lahden UA Dino/Cagiva
 7  Mikko Rantala  RiiUA Mevi/Honda
 8  Jarmo Leivo  HUA Dino/HVA
 9  Pauli Hallanoro  Kart Racing Birel/Kawasaki
 10  Stig Elf  Tikkurilan FK Birel/KTM
1987 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
 1  Risto Laine  Lahden UA Dino/HVA
 2  Henry Kivelä  Lahden UA All-Kart/KTM
 3  Ari Haarakangas  HUA All Kart/Suzuki
 4  Markku Markkanen  HFKK Kali/Suzuki
 5  Kari Härkönen  Tikkurilan FK ZIP/KTM
 6  Jussi Rantala  RiiUA Mevi/Honda
 7  Stefan Nyman  HFKK All Kart/Suzuki
 8  Jim Schröder  Vihdin UA Dino/KTM
 9  Stig Elf  Tikkurilan FK Mevi/KTM
 10  Jan Schröder  Vihdin UA Birel/KTM
1986 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
 1  Risto Laine  Lahden UA All Kart/KTM
 2  Jukka Iivonen  Tikkurilan FK Mevi/Honda
 3  Ari Haarakangas  HMPK ZIP/Suzuki
 4  Matti Kallio  Tikkurilan FK Kali/KTM
 5  Jussi Rantala  RiiUA Mevi/Honda
 6  Tommi Virtanen  RiiUA Mevi/Suzuki
 7  Stig Elf  Tikkurilan FK Mevi/Honda
 8  Aimo Yli-Mäyry  Lahden UA Mevi/Honda
 9  Urpo Pihlman  HUA ZIP/Yamaha
 10  Kari Härkönen  Tikkurilan FK ZIP/KTM
1985 1985 Luokassa ei ajettu Suomen Mestaruudesta.  
1984 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
 1  Jukka Iivonen  Tikkurilan FK
 2  Markku Markkanen  MHF
 3  Matti Kallio  Tikkurilan FK
 4  Sam Elf  Tikkurilan FK
 5  Kari Härkönen  Tikkurilan FK
 6  Pekka Kainulainen  Hämeenlinnan UA
1983 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
1 Markku Savolainen
1980 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
 1  Tapani Koski
 2  Kari Härkönen
 3  Pertti Rantala
1975 KARTINGIN SM-PISTEET    (Luokka Formula 250)
 1  Matti Herlevi KeimolaFK
 2  Erkki Hilpi


 

Runko: Luokitettu tai luokittamaton runko sääntökirjan mukaan
Moottori : Yamaha 100ccm karting moottori, suoraveto
Ikä: 13- ei ylärajaa
Kaksi luokkaa: Junior ja Yleinen
2009 Yamaha Cup      
1 Jere Palomäki UlvilaFK 126
2 Juho Valtanen PFKK 124
3 Kristian Karkulahti YlvUA 109
4 Leevi Suonpää PFKK 107
5 Jeremias Leppänen SuSeKa 87
6 Jesse Kari KvanUA 81
7 Jonathan Huotari EspooUA 81
8 Johannes Soikkeli KeimolaFK 79
9 Markus Ollila RoiUA 79
10 Joonas Jokela K-alanFK 79
11 Arttu Leppänen SuSeKa 67
12 Carolina Hautala JärvisUA 66
13 Kimmo Aromaa HyUA 61
14 Emil Aho EspooUA 48
15 Niklas Wessman HyUA 45
16 Janne Kukkola J.Äijät 42
17 Jasu Heikkinen A-Motorsp 39
18 Otto Koliseva LMM 39
19 Antti Kataja OFK-125 39
20 Jami Suikki PoSUA 36
21 Jukka Kauppinen SaaUA 30
22 Jesse Kujala SuSeKa 30
23 Kristian Laine SWK 28
24 Aleksi Savikko K-alanFK 28
25 Marko Lind AAU 27
26 Sakari Sarkio KeimFK 24
27 Markus Roine PukMU 22
28 Niku Salminen K-alanFK 21
29 Jose Heikkinen A-Motorsp 16
30 Antton Willberg LahtiFK 10
31 Iiro Kauppinen KausMK 10
32 Tommi Hahka RoiUA 10
33 Matias Arola OFK-125 10
34 Heikki Miinalainen RiiUA 9
35 Henri Mäkilä SWK 8
36 Robin Lind AL-Härmä 6
37 Rani Lohi SWK 5
38 Joonas Kujala SuSeKa 3
39 Eetu Alapiha KauhUA 1
2008 Yamaha Cup      
1 John Grönholm PoSUA 133
2 Jami Suikki PoSUA 124
3 Jere Palomäki UlvilaFK 116
4 Marko Lind AAU 114
5 Kristian Karkulahti YlvUA 88
6 Tero Ylitalo OFK-125 86
7 Carolina Hautala JärvisUA 85
8 Jim Boman PoSUA 79
9 Joonas Jokela K-alanFK 73
10 Emil Aho EspooUA 62
11 Sari Rantamäki LahdenFK 60
12 Jeremias Leppänen SuSeKa 57
13 Aleksi Saloharju KankUA 54
14 Daniel Lindholm K-alanFK 39
15 Ilari Hakanen AL-Kuopio 37
16 Antti Kataja OFK-125 36
17 Roni Juutinen AL-Kuopio 36
18 Antton Willberg LahdenFK 36
19 Jesse Kari KvanUA 35
20 Henna Behm JoeUA 35
21 Markus Roine PukMU 28
22 Johannes Soikkeli KeimFK 28
23 Niklas Kumpu TamUA 27
24 Kristian Laine SWK 27
25 Markus Ollila RoiUA 23
26 Tomi Katajamäki AL-Härmä 20
27 Kristian Gleisner KeimFK 18
28 Leevi Suonpää PFKK 17
29 Niko Ronkainen K-alanFK 15
30 Aku Pellinen J.Äijät 14
31 Christian Stenman UAU 14
32 Niklas Wessman HyUA 12
33 Jukka Kauppinen SaaUA 11
34 Tuuli Silomaa OFK-125 8
35 Iiro Ahopelto K-alanFK 7
36 Kristian Turpeinen SaiKart 2
37 Tommi Hahka RoiUA 2
2007 Yamaha Cup      
1 Sami Inkiläinen K-alanFK TonyKart 127
2 Petteri Tölli SWK Alpha 108
3 Marko Lind AAU TonyKart 102
4 Jani Valli RiiUA TonyKart 95
5 Sari Rantamäki LahdenFK TonyKart 93
6 Veli-Pekka Karttunen SuonUA Kosmic 89
7 Jesse Laurila AAU CRG 87
8 Kalle Kerminen PFKK TonyKart 81
9 Aleksi Saloharju KankUA Gillard 77
10 Roope Turunen AL-Kuopio TonyKart 73
11 Jari Huttunen KiuUA Swiss 71
12 Arto Ahonen K-alanFK Maranello 70
13 Jere Palomäki UlvilaFK Gillard 67
14 Jami Suikki PoSUA Interpid 65
15 John Grönholm PoSUA TonyKart 63
16 Joona Lehtonen RiiUA CRG 57
17 Jim Boman PoSUA CRG 50
18 Otto-P Lappalainen FKYS Kosmic 44
19 Henna Behm JoeUA TonyKart 43
20 Jeremi Mattsson KeimFK TonyKart 29
21 Juho Kuhanen PertUA TonyKart 28
22 Kristian Karkulahti YlvUA TonyKart 25
23 Ville Kivinen NaSU Gillard 24
24 Jussi Sipiläinen FFKK Gillard 19
25 Henri Laine LaihUA Maranello 16
26 Matias Köykkä HyUA CRG 16
27 Timo Adamsson FINNDC Zanardi 15
28 Niko Koskinen PFKK Alpha 14
29 Teemu Lehti K-alaFK TonyKart 14
30 Toni Hagelin KeimFK CRG 13
31 Janne Knuutinen KiuUA CRG 11
32 Jere Suoanttila SaiKart Intrepid 9
33 Kim Miettinen EspooUA CRG 8
34 Christian Stenman VAU Parolin 8
35 Tero Ylitalo OFK-125 Tony 7
36 Juho Parkkinen RoiUA CRG 6
37 Kristian Turpeinen SaiKart Intrepid 5
38 Niklas Wessman HyUA Maranello 5
39 Rami Kokko VUA Tony 3
40 Antton Willberg LahdenFK Tony 3
41 Sami Vainionpää K-alaFK redspeed 3
42 Kristian Gleisner KeimFK Tony 1
2006 Yamaha Cup      
  ===================  
  1.Hyvinkää          16.6- -18.6  
  2.Ulvila            21.7- -23.7  
  3.Lahti             28.7- -30.7  
  4.Vaasa             11.8- -13.8  
   
1 Tero Saari HeiUA Tony Kart 123
2 Petteri Tölli SWK Alpha 118
3 Christian Stenman VAU Gillard 103
4 Suvi-T Kataja RiiUA Tony Kart 98
5 Otto Lappalainen LapinlAU Kosmic 98
6 Aleksi Saloharju KankUA Gillard 93
7 Jani Valli RiiUA Tony Kart 92
8 Matias Kuortti FINNDC Haase 87
9 Marko Lind AAU Tony Kart 85
10 Marko Salokoski HeiUA CRG 73
11 Niko Forsström LahdFK CRG 62
12 Arto Ahonen K-alanFK Maranello 57
13 Ville Harju-Autti RoiUA Birel 56
14 Sami Inkiläinen K-alanFK PCR 55
15 Jussi Sipiläinen FFKK Tony Kart 52
16 Joonas Naumanen K-alanFK Alpha 48
17 Sari Rantamäki LahdFK Tony Kart 44
18 Ella Ilkka PFKK Gillard 43
19 Tuomas Boström PoSUA SwissH 41
20 Joona Lehtonen RiiUA Haase 36
21 Jere Palomäki Ulv FK-K Gillard 35
22 Rami Kokko VUA Tony Kart 29
23 Henna Behm JoeUA CRG 29
24 John Grönholm PoSUA Biesse 25
25 Roope Turunen AL-Kuopio Haase 22
26 Ulla Suosola VihUA Birel 18
27 Jesse Laurila AAU CRG 16
28 Ville Kivinen TUA Gillard 16
29 Oskari Kuortti FINNDC Haase 15
30 Mikko Nurminen LahtiFK Tonykart 14
31 Janne Knuutinen KiuUA Haase 11
32 Petri Pääkkönen VihUA Tony Kart 9
33 Daniel Lindholm K-alanFK Zanardi 9
34 Tino Husu SaiKart Intrepid 8
  Jesse Kari KvanUA Birel 8
36 Carolina Hautala JärvisUA CRG 8
37 Sami Suo-Laita FinnAK Biesse 7
  Ville Pajukangas KokUA Tonykart 7
39 Rosa-Mari Kari KvanUA Haase 6
40 Teemu Petjoi RiiUA Birel 6
41 Jukka Honkavuori RoiUA Tonykart 5
42 Niko Koskinen PFKK Gillard 4
43 Henri Ahonen SaiKart Haase 1
2005 Yamaha Cup      
1 Esa-Pekka Lappi PiekUA CRG 127
2 Kari-P Syysmäki UFKK TonyKart 119
3 Petteri Tölli SWK Gillard 114
4 Jussi Sipiläinen FFKK TonyKart 111
5 Ilkka Nirkkonen FFKK Haase 106
6 Ville Harju-Autti RoiUA Birel 100
7 Jani Valli RiiUA TonyKart 86
8 Tony Jumppanen KokUA TonyKart 80
9 Joni Rajamäki TUA Gillard 79
10 Aleksi Saloharju KankUA Gillard 78
11 Niko Forsström LahdenFK TonyKart 61
12 Matias Kuortti FinnDC Haase 51
13 Sari Rantamäki LahdenFK TonyKart 44
14 Oskari Kuortti FinnDC Haase 43
15 Jere Palomäki UFKK Gillard 42
16 Riku Perätalo K-alanFK Birel 37
17 Jarno Heiskanen SWK Gillard 35
18 Otto-P Lappalainen LapinlAU Kosmic 35
19 Tuomas Boström PoSUA CRG 33
20 Jouni Vesalainen LMM Kosmic 30
21 Tuomas Naumanen K-alanFK Alpha 28
22 Tero Saari HeiUA TonyKart 28
23 Jani Vähäsöyrinki J-PMK Maranello 25
24 Johan Ahokas VUA PCR 24
25 Toni Uusitalo K-alanFK Gillard 23
26 Henna Behm JoeUA TonyKart 19
27 Joonas Naumanen K-alanFK Alpha 16
28 Suvi-Tuulia Kataja RiiUA Wild Kart 14
29 Esa-P Syysmäki UFKK TonyKart 13
30 Jaakko Virtanen KeimFK Tonykart 12
31 Jesse Laurila AAU CRG 11
32 Sami Inkiläinen K-alanFK TonyKart 11
33 Harri Suoninen K-alanFK TonyKart 10
34 Aleksi Tuukkanen HeiUA CRG 9
35 Jukka Honkavuori RoiUA Tonykart 7
35 Juuso Huttunen JoeUA Tonykart 7
37 Mikko Peltomäki KeimFK Tonykart 7
38 Marko Heinilä EspUA TonyKart 6
39 Mikko Nurminen LahdenFK Tonykart 4
40 Samu Vanhatalo PFKK Birel 3
  Ulla Suosola VihUA Salo 3
42 Christian Stenman VAU Gillard 2
  Petri Pääkkönen VihUA Tonykart 2
44 Markus Eira AL-Härmä Maranello 1
   
2004 Yamaha Cup      
1 Ella Ilkka VihUA Gillard 121
2 Petteri Tölli SWK Tonykart 115
3 Suvi-Tuulia Kataja RiiUa CRG 113
4 Jussi Sipiläinen FFKK TonyKart 110
5 Olli Myöhänen VihUA Tonykart 99
15 Mikko Nurminen LahdFK Tonykart 45
16 Ilkka Nirkkonen FFKK Haase 44
17 Jarno Komulainen KaMK Gillard 41
18 Matti Mustonen PaMK Gillard 37
19 Henri Tuomaala KaMK Gillard 37
20 Ville Harju-Autti RoiUA Birel 35
21 Tero Saari HeiUA ? 33
22 Ville Gummerus K-alanFK Gillard 33
23 Marko Heinilä EspUA TonyKart 32
24 Johan Ahokas VUA ? 27
25 Daniel Lindholm K-alanFK ? 27
26 Ari Koivisto YlivUA TonyKart 23
27 Pekka Harjunpää PFKK Gillard 20
28 Jani Vähäsöyrinki J-PMK Maranello 19
29 Tiia Matikkala KooFK SwissH 16
30 Hannu Nirkkonen FFKK Gillard 14
31 Joni Miettinen RauUA Gillard 13
32 Kimmo Koskinen KeimFK Alpha 13
33 Esa-P Syysmäki UFKK TonyKart 12
34 Ville Perätalo K-alanFK ? 9
35 Juuso Huttunen JoeUA Tonykart 8
36 Miikka Korhonen IFK CRG 8
37 Henna Behm JoeUA Tonykart 6
38 Arto Ahonen K-alanFK Tonykart 3
  Sameli Niemi AL-Härmä ? 3
40 Kim Syring VUA Gillard 2
41 Ulla Suosola VihUA Tonykart 1
  Joni Rajamäki SWK ? 1
2003 Yamaha Cup      
1 Kalle Kerminen PoriFK Gillard 120
2 Hannu Nirkkonen FFKK Gillard 118
3 Arto Sainio VihUA Tonykart 113
4 Tomi Huoso LprUA Tonykart 100
5 Olli Myöhänen VihUA Tonykart 98
6 Jussi Sipiläinen FFKK Tonykart 87
7 Esa Rokka KotkaFK Swiss-H 84
8 Markus Värri LahdenFK Tonykart 82
9 Suvi-Tuulia Kataja RiiUA CRG 78
10 Mikko Melkkilä EspUA Tonykart 74
11 Terjo Peltola PoriFK Gillard 69
12 Tomi Leivo VihUA Tonykart 66
13 Petteri Tölli SWK Gillard 59
14 Henri Tuomaala KaMK Gillard 44
15 Tony Jumppanen KokUA Tonykart 39
16 Emma Kimiläinen KeimFK Gillard 35
17 Ilkka Nirkkonen FFKK Haase 35
18 Jarkko Saari HeiUA Tonykart 33
19 Teemu Mustonen LMM Kosmic 28
20 Harri Heinilä EspUA Tonykart 24
21 Anniina Riiki VUA Tonykart 19
22 Jarno Komulainen KaMK Sonic 18
23 Mikko Kimiläinen KeimFK Gillard 16
24 Matti Mustonen PaMK Swiss-H 14
25 Petri Pääkkönen VihUA Tonykart 12
26 Lasse Anttila KurUA Maranello 11
27 Jasu Peltola LuuUA Tonykart 11
28 Turo Salmi LahdenFK CRG 10
29 Matti Salovaara KemiUA Tonykart 10
30 Ulla Suosola VihUA Tonykart 9
31 Jani-Jukka Mård RoiUA Kosmic 8
  Jere Lahti UFKK Gillard 8
33 Joonas Turunen JoeUA Tonykart 8
34 Markus Autio LMM Tonykart 6
35 Tuomas Naumanen YlöFK Gillard 6
36 Petri Tyrväinen AL-Kuopio Tonykart 5
  Joonas Naumanen YlöFK Gillard 5
  Teemu Ylisirniö KaMK Tonykart 5
39 Erno Luotola LMM PCR 4
  Lauri Liedes RiiUA Tonykart 4
41 Tiia Matikkala KouFK Birel 3
42 Markus Kostiainen EspUA Birel 2
43 Sami Hirvelä HMSC Maranello 1
  Toni Uusitalo KangFK Gillard 1
2002 Yamaha Cup      
1 Kalle Kerminen PoriFK Gillard 122
2 Kari-P Syysmäki UlvilaFK Tonykart 111
3 Samuli Tuominen KeimFK Gillard 104
4 Arto Sainio VihUA Tonykart 103
5 Seppo Mönkkönen KeimFK Tonykart 102
6 Ari Koivisto YlvUA TonyKart 97
7 Tuomas Lindholm RiiUA Tonykart 79
8 Mikko Sutela KouvFK Tonykart 74
9 Vesa Puranen KouvFK Swiss Hutl 71
10 Petri Tyrväinen AlFK Tonykart 71
11 Suvi-T Kataja RiiUA CRG 70
12 Teemu Pokela J.Äijät Gillard 68
13 Kimmo Kohonen ATAK Gillard 56
14 Turo Salmi LahtiFK CRG 48
15 Jarkko Saari HeiUA Tonykart 45
16 Mikko Melkkilä EspUA Tonykart 42
17 Joonas Turunen JoeUA Tonykart 35
18 Isto Lylyoja J.Äijät Gillard 35
19 Joonas Nissinen EspUA GP Racing 32
20 Jussi Sipiläinen ForsFk Haase 31
21 Mikko Kimiläinen KeimFK Gillard 21
22 Tomi Leivo VihUA TonyKart 16
23 Juha Ristolainen KangFK Haase 15
24 Terjo Peltola PoriFK Gillard 15
25 Sami Laihomäki HeiUA Tonykart 14
  Juuso Lehti PoriFK Haase 14
27 Tero Tapaninaho ToijNS Gillard 14
28 Sami Kuusikko RiiUA Haase 13
29 Ville-Pekka Norpo ViSUA Tonykart 11
30 Olli Myöhänen VihUA Tonykart 11
31 Esa Rokka KotkaFK Swiss Hutl 11
32 Henry Tanskanen HyrUA TonyKart 10
  Tony Isoksela EspUA TonyKart 10
34 Markus Värri LahFk TonyKart 8
35 Sami Päivinen LprUA Tonykart 7
36 Tony Jumppanen KokUA Tonykart 4
  Harri Heinilä EspUA Tonykart 4
38 Ville Riikonen EspUA Swiss Hutl 3
  Hannu Nirkkonen FFKK Gillard 3
40 Tuomas Naumanen YlöFK Gillard 3
41 Petteri Tölli SWK Gillard 2
42 Juha Koponen AL CRG 1
  Matti Isomaa RoiUA CRG 1
2001 Yamaha Cup      
1 Pekka Seppänen ImaFK  
2 Juho Kujansuu TorUa  
3 Juha Ristolainen KangFK  
4 Kari-Pekka Syysmäki UlvFK  
5 Seppo Mönkkönen HyrUA  
6 Ari Koivisto YlvUA  
7 Mikko Sutela KouFK  
8 Vesa Puranen KouFK  
9 Toni Vuorinen PoriFK  
10 Sami Kuusikko RiiUA  
   
2000 Yamaha Cup      
1 Mika Metsämäki SWK Gillard 123
2 Juha Eskelinen PoSUA CRG 115
3 Tommi Anttila SWK Tonykart 108
4 Joona Välimaa LahFK Tonykart 96
5 Jarno Markku LprUA Tonykart 91
6 Sami Kuusikko RiiUA Tonykart 87
7 Simo Mäkelä KeimFK Birel 86
8 Marko Aulin ATAK/UA Gillard 84
9 Kari-P Syysmäki PoriFK Tonykart 73
10 Jouni Lempinen SWK DAP 61
   
1999 Yamaha Cup      
1 Ville Parri  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
10  
   
   
1998 Yamaha Cup      
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
10  
   
1997 Yamaha SM-Cup      
1 Niko Nurminen Mynämäen UA Sonic 116
2 Carita Friman Rauman UA Tonykart 115
3 Kristiina Hieta Vihdin UA CRG 113
4 Jaakko Hietaniemi Mynämäen UA Dino 107
5 Ville Parri   Imatran FK Tonykart 94
   
1996 Yamaha SM-Cup      
1 Juuso Launiala Riihimäen UA Tonykart 124
2 Sami Erkkilä Jämsän Äijät Dino 109
3 Oskar Elmgren Espoon UA Elmer E3 108
4 Jouni Pyhältö Hyrylän UA Tonykart 104
5 Sirpa Hjort Oulun FK-125 Dino 96
   
1995 Yamaha SM-Cup      
1 Marko Touhunen PR-Racing CRG 126
2 Janne Havinen Vaasan UA CRG 103
3 Juuso Launiala Riihimäen UA Tonykart 99
4 Carita Friman Euran UA Tonykart 96
5 Kim Malmström Vihdin UA CRG 77
1994 Yamaha SM-Cup      
1 Oskari Heikkinen Mikkelin UA CRG 124
2 Jani Backman Rauman UA Tonykart 124
3 Sami Penttinen Hyrylän UA CRG 119
4 Marko Saarikoski Oulun FK-125 Dino 97
5 Carita Friman Euran UA Tonykart 91
1993 Yamaha SM-Cup      
1 Marko Yli-Kiikka Laihian UA Dino 28
2 Tomi Furu Vetelin UA Dino 25
3 Sami Penttinen Hyrylän UA CRG 22
4 Janne Kulin AL Kuopio Dino 18
5 Juuso Launiala Riihimäen UA Dino 15
1992 Yamaha SM-Cup      
1 Jyri Paavola Anjalankosken UA 31
2 Marko Yli-Kiikka Laihian UA 28
3 Sanna Pinola Hyrylän UA 28
4 Jani Pinola Hyrylän UA 21
5 Mikko Laulumaa Oulun FK-125 18
1991 Yamaha SM-Cup      
1  
2  
3  
4  
5  
1990 Yamaha SM-Cup      
1  
2  
3  
4  
5  
1989 Yamaha SM-Cup      
1 Toni Teittinen LR Team Swiss-Hutless 31
2 Jani Peura EPUA Tecno 28
3 Joni Marttila Rauman UA Dino 25
4 Mia Takkunen Helsingin FK Finnkart 21
5 Matti Heinonen Säkylän UA Dino 18
1988 Yamaha SM-Cup      
1 Sami Käpylä  
2  
3  
4  
5  
1987 Yamaha SM-Cup      
1 Juha-Pekka Pulkkinen  
2  
3  
4  
5  
1986 Yamaha SM-Cup      
1 Marko Laaksonen  
2  
3  
4  
5  
1985 Yamaha SM-Cup      
1  
2  
3  
4  
5  
1984 Yamaha SM-Cup      
1 Tero Simonen  
2  
3  
4  
5  
1983 Yamaha SM-Cup      
1  
2  
3  
4  
5  
1982 Yamaha SM-Cup      
1  
2  
3  
4  
5  
1981 Yamaha SM-Cup      
1  
2  
3  
4  
5  
1980 Yamaha SM-Cup      
1 Petri Halme  
2  
3  
4  
5  
1979 Yamaha SM-Cup      
1 Risto Savolainen  
2  
3  
4        
1988 F-Luokka        
1 ?  
2 ?  
3 Joonas Salmimäki  
   
1983 F-Luokka        
1 ??  
2 ??  
3 ??  
4 ??  
5 Tero Simonen   Hyrylän UA    
1984 Formula Nordic        
1 Mika Häkkinen Blue Rose Team Birel/Parilla  
2 Jari Laine  
3 Jukka Savolainen  
1983 Formula Nordic        
1 Mika Häkkinen Blue Rose Team FinnKart/Parilla  
2 Jukka Savolainen  
3 Timo Palenius  
4 Taru Rinne        

kjölkjölkjöl